top of page

רלב"ד,רשות הלאומית לבטיחות בדרכים,משרד התחבורה,תמרורים,שלטים,מד מהירות,ספירות תנועה,נצנץ סולארי,נוהגים,מסמסים,פה,צג,במפר,חוליות,עמוד גמיש,נחום תקום,ריבק טכנולוגיות,שינויים בהרגלי,עיני חתול,קונוסים,מפרדת נתיבים,מצלמת,בטיחות,מחזיר אור,נפח,פילוח,מדרכה,ג7,306,לוח,

ספירות תנועה ,בדיקת מהירות, מדי  צגים צג ,נפח V85 ,ריבק שינויים בהרגלי, טכנולוגיות,שוקי,עיני חתול,עמוד נחום תקום,במפר,פס האטה,תמרור עצור,תמרורים סולאריים,נתיבי ישראל,מע"צ,התראת גובה,מפרדת נתיבים,נצנץ,פנס מהבהב,דחליל משטרה,צקלקה כחול אדום,גשר תאורה,פנס מבריק,מעבר חצייה חכם,תאורת רחוב,לוח התמרורים,בין עירוני,חד סיטרי,אבטחה,מואר,מאיר,נראות,בהיקות,מיליקנדלה,עמוד אוסטרלי,נתיק,מחסום אקורדיון,שומר חניה אלחוטי,הולחך רגל מודגש,מראות פנורמיות,מראה,ראדר,תוצרת גרמניה,ספרת,טנועה,בדיכה של מעירוט

והיה העקב למישור והרכסים לבקעה

ישעיהו פרק מ'

פסי האטה בדרכים מהווים אמצעי יעיל ונפוץ למיתון מהירות הנסיעה של כלי הרכב ובכך תורמים לשיפור הבטיחות. עיקר הישום של אמצעי זה הוא-כמובן-ברחובות המגורים ובסמוך למוסדות ציבור המיועדים לאוכלוסיות רגישות בתחום הבטיחות, כגון: בתי ספר,מתנסים,מרכזי פעילות לקשישים,מפעלים וכדו'.

 פסי האטה/במפרים ובעברית מהמורה. החוק לגבי התקנת במפרים הוא אינו ברור במדינת ישראל ולכן בטרם התקנה ההתלבטויות בנושא חלוקות דיעה.

קיים במשרד התחבורה מפרט המלצתי לישום פסי האטה מאספלט.

כאן ניתן לקרוא אודות יתרונות וחיסרונות בהתקנת פסי האטה

פסי האטה-

במפרים

 

בחינת תנאים ליישום

תכן פסי האטה

יתרונות וחסרונות

מבוא לפסי האטה

אנו מתקינים את כל סוגי פסי האטה.

המהמורות נועדו להאט בצורה "אגרסיבית" את מהירות הנסיעה החופשית בקטע מסויים של הכביש.

ישנם שני סוגים של פסי האטה:

פסי האטה מגומי (צמיגים ממוחזרים), יתרונות המחיר והחסרונות לא עומד בעומסים ולעיתים מתפרק אחרי מספר חודשים.

פסי האטה מפלסטיק עמידים ביותר, עומדים בכול עומס קיצוני כ 40 טון. מיוצר ביציקה אחת ומתחלק לפי קבוצות מהירות, ניתן להוריד מהירות עד ל 10 קמ"ש. 

לייעוץ אישי והזמנות 054-7669609
פס האטה 40 קמ"ש מפלסטיק
עיני חתול בחזית הבמפר
מהמורה 40 קמ"ש
20160720_111332
פסי האטה 20 קמ"ש
הכנות להתקנה
פסי הרעדה
במפר 20 קמ"ש מגביל מהירות
במפר 20 קמ"ש
פס האטה 50 קמ"ש
פסי האטה
פסי האטה
פס האטה
במפרים
במפר
פסי האטה ובמפרים

בשוק קיימים מספר סוגים של פסי האטה. ריבק טכנולוגיות ערכה השוואה בין פסי ההאטה השונים וניתן לצפות בתוצאות ההשוואה בליווי תמונות באתר זה.

יתרונות בשטח: הפס בולט לעין בצבעים בולטים ביותר (צהוב שחור) עם עיני חתול מובנות כך שלא מצריך עיני חתול נוספת לפני הפס ולא מצריך צביעה וסימון של הכביש, התקנה פשוטה, עמיד בקרני UV עמיד בשחיקה, אינו פוגע ברכב, ניתן להרכיב מס פסי האטה לפי אורך משתנה של הכביש.

אופן ההתקנה: קידוח ברצפה ונעיצה של יתדות, ג'מבויים או ברגים ייעודיים. כמות אביזרי החיבור בהתאם לסוג פס ההאטה. ניתן להתקין את המוצר על כל משטח כגון אספלט, בטון או אבנים משתלבות.

המלצות: מומלץ להתקין סופיות בקצוות פסי האטה על מנת למנוע שחיקה של הפינות. כמו כן מומלץ להתקין תמרור אזהרה המתריע בפני הנהג כי לפניו פסי האטה או כביש משובש. בישובים מרחק ההתקנה המומלץ הוא בין 50 ל 80 מטר בין פס לפס ובחניונים עד 50 מטר.

*ניתן לקבל את המוצר כולל התקנה ע"י מתקין מוסמך של ריבק טכנולוגיות (בעלות), או להתקין בצורה עצמאית ולחסוך כסף.

משלוח של המוצר לבית הלקוח יתומחר בנפרד לפי היעד והכמות.

יתרונות נוספים של המוצר ע"פ פירסומים של משרד התחבורה והבטיחות בדרכים:

הפחתת נפח התנועה ברחובות בהם מותקנים פסי האטה שכן נהגים רבים מעדיפים לנסוע בדרכים חלופיות. בהתאם קטן הרעש ברחוב, זיהום האויר ועוד. ביטול הצורך באכיפת מהירות בקטע ההתקנה שכן מתבצעת "אכיפה עצמית" ע"י הנהגים אשר מעונינים להמנע מאי הנעימות הנלווית למעבר על גבי הפסים ועל כן מאיטים מראש.

התקנת הפסים מתקבלת בדרך כלל כצעד חיובי על ידי תושבי הרחוב. אינו דורש תחזוקה והתקנתו חד פעמית.

פסי האטה עלולים לפגוע (לפרק זמן קצר מאוד) באחיזת הכביש של כלי רכב הנעים בדרך. לפיכך חשוב להמנע מהתקנתם בתוך סיבוב, במקומות "מפתיעים" או במקום שאינו גלוי לעין הנהג ושיאפשר לו להאיט מבעוד מועד בכדי למנוע תאונה ונזק. יש להציב לפני פס ההאטה שלט אזהרה מתאים ובולט.

ריבק טכנולוגיות משווקת ומתקינה מגוון רחב של פסי האטה בהתאם לצרכי הלקוח. ברשותינו המגוון הרחב ביותר של פסי האטה ואנו היבואן הבלעדי בישראל של חלק גדול מהמוצרים הנמכרים בשוק. בין מוצרינו תוכל למצוא את הפסים המוצגים בדף זה.

תפקידם של פסי האטה הנו להפחית את מהירות כלי הרכב הנוסעים בקטע הדרך בו מותקנים הפסים ועל ידי כך לתרום לבטיחות משתמשי הדרך ופסי ההאטה נתגלו כאמצעי יעיל וזול להשגת מטרה זאת. הפחתת המהירות נעשית על ידי טילטול כלי רכב העוברים במהירות גבוהה מיד מעל הפסים. נהג ברכב אשר רואה את פס ההאטה יפחית את מהירות רכבו לפני המפגש עם הפס בכדי להמנע מהטילטול.

למוצר מספר יתרונות כאשר המרכזי שבהם הנו הקטנת מספר התאונות והנפגעים בקטע הכביש בו מותקנים הפסים.

פסי האטה מפלסטיק – פסים אלו איכותיים ביותר ועמידים יותר מפסים העשויים גומי. פסי האטה מפלסטיק כוללים מחזירי אור, מעוגנים לקרקע ע"י מספר רב של יחידות חיבור וניתן לקבלם במספר מידות, בהתאם למהירות הנסיעה אותה מעונינים לאכוף.

bottom of page